Украинские организации в РФ

Сергiй Винник – Моя вiдповiдь. ( Продовження).

Spread the love

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
🏅 Орден «За заслуги» ІІІ ступеню для українських сибіряків.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

У рамках «архівного часопису» ми продовжуємо розповідати про діяльність Сибірського Центру Української культури «Сірий Клин», які проводилась під час перебування на посаді голови Центру Сергія Винника. Цього разу ми представляємо вагому для нашої громади подію.

Восени 2010 року відповідно до Указу Президента України були нагороджені державними нагородами орденами «За заслуги» ІІІ ступеня наші співвітчизники: Мендзів Вірослав Володимирович і Цимбал Анатолій Андрійович.

Мендзів Вірослав Володимирович є високоосвіченою людиною, активним членом «Сірого Клину», його засновником і першим головою у 1993-2001 р. р. Він об’єднав спочатку українців у центрі «Сірий Клин», затим був створений однойменний Народний хор української пісні «Сірий Клин», який успішно співає і сьогодні.

Цимбал Анатолій Андрійович є скульптором Омського Союзу художників Росії. Він народився у Полтавській області і завжди підтримував українську національну ідею, долучався до різноманітних заходів, що були організовані Центром. У 1998 р. він був делегатом Другого Всесвітнього Форуму українців у Києві. У 2005 р. створив бронзи пам’ятник Т. Шевченка (бронза), який було встановлено в Сургуті. На превеликий жаль, сьогодні А. Цимбала немає з нами, але завдяки своїй роботі мистецтву він залишив про себе невмирущу пам’ять.

Почесне вручення нагород українцям на сибірський землі на практиці було дуже довготривалим та складним процесом. Організаційні та дипломатичні питання вирішувалися протягом 2,5 років. Незліченні запити до українського Уряду про розгляд кандидатур Мендзіва В. В. та Цимбала А. А. на нагородження орденом виконувалися головою Центру Сергієм Винником.

Велика робота була проведена, щоб нагородження відбулося в Омському обласному музеї образотворчих мистецтв ім. Врубеля. Окрім запрошених ЗМІ були присутні багато представників урядових та культурних структур, мистецьких колективів (Хор української пісні «Сірий Клин», танцювальний ансамбль «Сибирские узоры», вокальне тріо «Смерічка», ВІГ «Водограй» та ін.), друзі. Була організована фотовиставка. Одним з почесних гостей, який вручав нагороди, був Колядін Михайло Сергійович – Генеральний консул України в Російській Федерації з м.Тюмень.

Перед урочистим нагородженням, М. Колядін разом із керівництвом «Сірого Клину» зустрілися з другом та почесним членом української громади етнічним і щирим українцем Митрополитом Омським і Тарським Феодосієм. Шляхом спільних зусиль керівництва “Сірого клину”, мистецьких колективів вдалося організувати гідний захід високого рівня, який отримав дуже багато відгуків з боку преси та серед співвітчизників в інших регіонах.

Дякуємо всім причетним і бажаємо подальшої успішної роботи!

Слава Україні!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

64 − = 59

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.