Новости Украины,  Свiтовий Конгрес Украiнцiв

СКУ. ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ.

Spread the love

Світовий Конґрес Українців вітає створення нової автокефальної
Православної Церкви України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) та 20-мільйонна українська діаспора, інтереси якої він представляє, вітають успішне проведення 15 грудня 2018 р. у Києві Об’єднавчого Собору та створення єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України і обрання її Предстоятелем Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України.

“Ми вітаємо всіх православних українців з цим воістину історичним моментом. Тільки на основі єднання в Україні та в світі  українці стануть ще сильнішими у відстоюванні своєї віри, інтересів свого народу, своєї вільної незалежної демократичної держави,” –  заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

Визначальну роль упродовж останніх десятиліть в боротьбі за незалежну Українську Православну Церкву відіграла незламна позиція Його Святості Патріарха Філарета, а впродовж останніх років – надійна підтримка держави, зокрема Президента України Петра Порошенка, що створила необхідні умови для розвитку церков в Україні.

Особлива подяка належить Константинопольській Церкві-Матері, адже завдяки непохитній позиції Вселенського Патріарха Варфоломія ми отримали цю історичну можливість сьогодні.

СКУ також відіграв свою важливу роль у послідовній діяльності з метою досягнення цієї мети – створення незалежної автокефальної Православної Церкви України.

У листопаді 2016  (http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1541/group/38) та у січні 2018 р. (http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1781/group/1), під час зустрічей зі Святійшим Вселенським Патріархом Варфоломієм І, Архієпископом Константинополя – Нового Риму, тодішній Президент СКУ Евген Чолій представив та передав Резолюції Річних загальних зборів СКУ, які закликали Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію Української Православної Церкви.

6 січня, на Фанарі відбудеться урочисте вручення Томосу Блаженнішому Епіфанію, Митрополиту Київському та всієї України, про створення нової Автокефальної Церкви, що завершить остаточні процедури щодо створення єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

7 × 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.