Украинские организации в РФ

Семене Погорілий – Отака українська державна культурна політика

Spread the love

На фото сімейний вокальний ансамбль Т. Ключнікової «Барвінок» (праворуч).

Тетяна – активістка українського руху в  Росії, керівник громадської організації «Криниця» у м. Пушкіно Московської області, учасник загальноросійських, міжнародних форумів українців. Це все у минулому. Коли стався історичний злам, наступив момент істини, пані Тетяна опинилась в антиукраїнському таборі. Сама вона так не вважає. Числить себе справжньою українкою, а прибічників Майдану американськими запроданцями. Винуватцем конфлікту на сході України є українська влада, народ в Україні або обдурений, або заляканий. Правда ж, знайомі мотиви.

Питання про те, по яку сторону у нинішніх протистояннях, знаходяться люди на світлині. є не зовсім риторичним. Все ж таки гарна українська оболонка, костюми, українські пісні …

Обманюватися не треба. Люди знали, де виступають, знають українські закони. Тож є всі підстави назвати таке дійство провокацією. Якщо  «громадські активісти ляхи, челомбітьки, бондарчуки, безпальки» працюють на аудиторію, яка має цілком визначені погляди, орієнтири – барвінки впливають на людей, яким близька Україна, українська культура, нав’язують свої уявлення про події в Україні.

Підсумовуючи можна сказати, що кожна людина має право на власну думку, власні погляди, а от факт виступу «Барвінку» в Культурному центрі України не повинен залишитись без наслідків. І в першу чергу для організаторів заходу адміністрації центру, зокрема директора В. Юрченка, заввідділом діаспори В. Скопенко.

Дивує відсторонена позиція дипломатичної служби Україна, представники якої є досить частими гостями в Культурному центрі.

З нагоди 25-річчя Культурного центру 23 травня 2018 р. Державне управління справами, якому підпорядкований центр, надіслало вітальний лист, в якому наголошено, що «…на Культурний центр України покладено важливе завдання з реалізації державної культурної політики та популяризації української культури на території Російської Федерації».

Навряд чи можна назвати роботу Культурного центру зразком української державної культурної політики, що відповідає українським державним інтересам.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

30 − = 21

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.