Украинские организации в РФ

Семене Погорілий – Отака українська державна культурна політика

Spread the love

На фото сімейний вокальний ансамбль Т. Ключнікової «Барвінок» (праворуч).

Тетяна – активістка українського руху в  Росії, керівник громадської організації «Криниця» у м. Пушкіно Московської області, учасник загальноросійських, міжнародних форумів українців. Це все у минулому. Коли стався історичний злам, наступив момент істини, пані Тетяна опинилась в антиукраїнському таборі. Сама вона так не вважає. Числить себе справжньою українкою, а прибічників Майдану американськими запроданцями. Винуватцем конфлікту на сході України є українська влада, народ в Україні або обдурений, або заляканий. Правда ж, знайомі мотиви.

Питання про те, по яку сторону у нинішніх протистояннях, знаходяться люди на світлині. є не зовсім риторичним. Все ж таки гарна українська оболонка, костюми, українські пісні …

Обманюватися не треба. Люди знали, де виступають, знають українські закони. Тож є всі підстави назвати таке дійство провокацією. Якщо  «громадські активісти ляхи, челомбітьки, бондарчуки, безпальки» працюють на аудиторію, яка має цілком визначені погляди, орієнтири – барвінки впливають на людей, яким близька Україна, українська культура, нав’язують свої уявлення про події в Україні.

Підсумовуючи можна сказати, що кожна людина має право на власну думку, власні погляди, а от факт виступу «Барвінку» в Культурному центрі України не повинен залишитись без наслідків. І в першу чергу для організаторів заходу адміністрації центру, зокрема директора В. Юрченка, заввідділом діаспори В. Скопенко.

Дивує відсторонена позиція дипломатичної служби Україна, представники якої є досить частими гостями в Культурному центрі.

З нагоди 25-річчя Культурного центру 23 травня 2018 р. Державне управління справами, якому підпорядкований центр, надіслало вітальний лист, в якому наголошено, що «…на Культурний центр України покладено важливе завдання з реалізації державної культурної політики та популяризації української культури на території Російської Федерації».

Навряд чи можна назвати роботу Культурного центру зразком української державної культурної політики, що відповідає українським державним інтересам.

 

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

31 − 24 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.